úterý, ledna 26, 2010

Pizzeria Venezia poprvé

Jak jsem slíbil, tak také činím, jsou zde první food dojmy. Hned ale musím upozornit, nečekejte žádnou důkladnou recenzi. Budou to pouze krátké poznámky, doplněné fotografií. U nich vás zároveň poprosím o shovívavost, osvětlení v mnohých restauracích bývá často romantické, tudíž světelné podmínky pro focení mizerné. Jídla budu hodnotit společně s přítelkyní, každý okomentujeme to svoje :o).

A začneme rovnou u restaurace, která patří naším nejoblíbenějším. Ještě před pár měsíci by se dalo hovořit o "nouzovce", kde člověk nečekal nic světoborného, ale mezitím došlo k úžasnému zlepšení. Možná došlo ke změně kuchaře, kdoví...

Pizza Venezia
Já si dal pizzu, která nesla přímo jméno restaurace, mělo tedy jít o majstrštyk.Konečný výsledek bohužel pokazilo větší množství kapie, kterou kuchař bůhví proč na pizzu nasypal ve větším, než menší množství. V jídelním lístku o ní přitom není ani slovo. Těsto mohlo být o něco tenčí a propečenější.

Chuťově byla ovšem Venezia výborná, kuřecí maso měkoučké a dobře ochucené.

Pitivo - já si dal samozřejmě pivko. Točený Bernard 12° bez chyby.

Hodnocení 8/10 - příště si ji kvůli paprice ale už nedám, méně je někdy více...

Pizza Quattro Formaggio
Přítelkyně sáhla po své nejoblíbenější pizze za čtyř druhů sýra.A přítelkyně hodnotí takto:

Měla jsem možnost ochutnat tuhle pizzu mnohokrát od různých kuchařů a zde je její chuť skutečně taková, jaká by měla být. Jednotlivé sýry překrývající se v různých částech pizzy se chuťově naprosto snoubí a jediné, co bych vytkla pro tentokrát je to, že kuchař udělal příliš kořeněné pelati  (rajčatová směs), které pizze dávalo stále jemný nádech jedné chuti. 


Hodnocení 9/10 - bod dolů za kořeněné pelati, jinak výborná a mohu doporučit.


Zmíněná návštěva se udála asi před 14 dny. Od té doby jsme pizzerii navštívili ještě jednou. Bohužel došla baterie v telefonu, takže jsme nemohli tentokrát nic vyfotil, takže hodnocení jen velmi telegraficky.

Vepřové řízečky
Nemaje tentokrát chuť na pizzu, sáhl jsem po osvědčeném jídle - řízku. Dostal jsem 5 kousků menších řízečků, ve finále šlo ovšem o pořádnou porci masa. K tomu dobře ochucený salát, není třeba objednávat zvlášť, dostanete ho přímo na talíř k řízečkům. Maso krásně měkké, dobře upečené.

Hodnocení 9,5/10 - pro naprostou spokojenost tomu něco chybělo, rozhodně ale neuděláte chybu (v jídelním lístku jde o položku č. 088)


Pizza Salami
Při neplánované nedělní návštěvě oblíbené pizzerie jsem udělala změnu ve výběru jídla.


Hned na mě napadá slovo dokonalost. Méně znamená více v jídle platí dvojnásob. Pelati, sýr a výrazný salám je klasická, ale přesto skvělá kombinace. Navíc výborné těsto, které bylo nadýchané, přitom tenoučké, zajistilo chuť ingrediencí více než intenzivní.


Hodnocení 10/10 – nemám co vytknout, vřele doporučuji

Žádné komentáře: