čtvrtek, března 18, 2010

Návod (manuál) v češtině pro hodinky Casio WVQ550


Koupíte si hodinky, které mají čas řízený rádiem a myslíte, že máte na roky vystaráno?

Myslel jsem si to taky, ale pak přijde nutná výměna baterie a vy zjistíte, že pokud na hodinkách nenastavíte časovou zónu, nic se neděje a hodinky si sami čas neseřídí.

Inu, uděláte to podle anglického návodu a ono to zase nefunguje.

Pokud tedy budete potřebovat laborovat, co všechno je nutné na hodinkách nastavit, dal jsem si tu práci a našel a oskenoval návod v češtině. Ten má své mouchy, protože v něm chybí důležité obrázky (která jsou tlačítka A, B, C), takže současně přikládám i návod v angličtině, vše uložené na Google Docs jako PDF soubory nebo jako jeden archív, kde je současně česká i anglická verze návodu.

Návod v češtině ve formátu PDF
Návod v angličtině ve formátu PDF
Archív obsahující oba návody

BTW: Pokud Vám nebudou chtít hodinky ani po několika dnech přijímat radio signál, zkuste následující postup, u mě fungoval:

1) Nastavte ručičky do základní polohy (str. 7 v českém návodě)
2) Zadejte časovou zónu (str. 2), pozn. Režim "Měření času" je v aglickém definován jako Timekeeping Mode - v hodinkách jako HT - neplést se Stopwatch Mode.
3) Udělejte manuální příjem signálu, přesně podle návodu (str. 3)

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

díky, právě jsem taky vyměnil baterku ;-) vydržela 3,5 roku

Anonymní řekl(a)...

díky, právě jsem taky vyměnil baterku ;-) vydržela 3,5 roku

Anonymní řekl(a)...

no já mám problém v tom že ikdyž nastavím časové pásmo(což jestli jsem pochopil správně,tak by mělo být 1,0) tak i přesto mi hodinky ukazují o nějakých 3,25h méně než ve skutečnosti je.Nevím co dělám špatně.Jako bych byl někde blbě přepnutý nebo nevím.Ručičky jsem seřídil dle návodu a super,ale ten čas.....

Anonymní řekl(a)...

Nevím zda to tu ještě žije...měl bych dotaz ,zda jdou nastavit hodinky ,resp.velká ručka např o tu jednu třetinu kroku.Zdá se mi že se právě o tu jednu těetinu minuty předbíhá ,chtěl bych to srovnat ,ale jak na to...? Díky.

Anonymní řekl(a)...

Chtěla jsem se zeptat jestli náhodou někdo neví, kde bych mohla prosím sehnat manuál v češtině k hodinkám Casio 3793. Mockrát děkuji.

Petr Vozobule řekl(a)...

Díky, mám to!!:-)

Casio řekl(a)...

Tenhle návod jsem hledal dlouho, díky moc! Jste super! ;)

Unknown řekl(a)...

Mám menší problém - měnil se čas a doufal jsem,že se hodinky prenastavi automaticky. Bohužel...nevíte někdo jak na to? Díky moc