středa, dubna 04, 2007

Seriály a zase seriály...

Poslední dobou nějak zanedbávám psaní do blogu. Naštěstí vlna práce už pomalu odplouvá v dál, takže by mohlo být víc času, sil a chuti.

Volné chvíle jsem v uplynulých týdnech vyplňoval hlavně sledováním seriálů. POZOR - ne těch českých, to je ve většině případů absolutní odpad (Světla pasáže jsem vydržel jen 10 minut), ale těch z americké produkce - kde se náklady na 1 díl rovnají našemu celovečeráku a je to na nich tím pádem i sakramensky znát. Takže co už jsem viděl a jak se mi to líbilo?

4400
Zajímavý "scifi" seriál ze součastnosti. Během desetiletí záhadně zmizelo 4400 lidí, kteří se pak v jednom okamžiku objeví zpět na zemi. Postupem času se u některých začnou objevovat zvláštní schopnosti - jasnovidectví, telekineze, uzdravování atd. Víc nebudu prozrazovat, protože k postupnému odhalování příběhu dochází v každém dílu. Seriál je koncipován tak, že v každém díle je představen jeden navrátilec a jeho speciální schopnost a k tomu se zároveň i dál posune základní dějová linie. V závěru už sice seriál trošku nudil, ale rozhodně stojí za zhlédnutí.
Hodnocení: 8/10

Rome
Seriál ze starého říma, který sleduje jak se císař César dostal na trůn a jak to s ním nakonec dopadlo. To vše z pohledu velitele legie a jeho pozdějšího přítele. Seriál by si zasloužil pár velkolepějších scén. Je v něm sice několik brutálních scén, kde lítají končetiny a hlavy nebo se divošsky souloží, ale hlavní náplň je v dialozích a intrikování. Od poloviny seriálu mě to ale postupně přestalo bavit a některé okamžiky jsou vyloženě trapné - César odjíždí do nejdůležitější bitvy jeho života -střih- a už je zpět a deset minut se rozebírají následky, které bitva přinese. Pokud by bylo dílů polovina (tedy 5) a bylo tam více akčních scén, dopadlo by to rozhodně lépe.
Hodnocení: 5/10

Heroes
Má námět podobný jako 4400. Někteří lidé na celé planetě zjišťují, že začínají mít zvláštní schopnosti - létání, zastavování času, teleportace a cestování v čase, čtení myšlenek, nesmrtelnost nebo vidění budoucnosti atd atd. Právě díky posledně jmenovanému vyjde na jevo, že městu hrozí za několik týdnů jaderný výbuch a tito lidé s nově nabitými schopnostmi se tomu snaží zabránit. V cestě jim stojí tajemný agent a vrah, který systematicky zabíjí všechny, u kterých se nějaká schopnost objevila. Seriál je opravdu brilatně natočen, každý díl je trošku jiný a je v něm spousta zvratů. Postavy hlavně řeší co se jim to vlastně stalo a proč, ale nechybí ani spousta akčních scén a speciálních efektů. Rozhodně doporučuji.
Hodnocení 10/10

Dále na mě čeká třetí série Lostu, která se již hřeje na disku.

2 komentáře:

Coreo řekl(a)...

ja na blog taky zapominam.. no po druhy cos me upozornil na 4400 to uz jdu stahovat, heroes hltam kazdy dil (blba pauza..) a rome jsem shodou okolnosti zacal sledovat nedavno, jsem u 3. dilu zatim dobry (ale tech šukacích scén je tam fakt zbytecne moc)

jinak LOSt 3 uplne super, kazdy dil se objevi enco noveho - ne jako 1 rada, ta mohla byt v 5 dilech

AlenKa řekl(a)...

souhlasim, nechapu jak muzes mit losty na disku bez toho abys koukal, ja stahuju kazdy novy dil hned co se objevi na netu ... je to DROGA :-D