pondělí, ledna 28, 2008

Otravná reklama a její blokování

Reklamy se na webech objevuje pořád víc. Už to nejsou jen obyčejné obrázky, nejlepší je co nejotravnější, co nejblikavější flash, který zabere alespoň půl stránky a má několik desítek kB. Před koncem roku jsem si řekl dost, protože reklama na některých webech mě doslova iritovala.

Vyzkoušel jsem několik freeware programů, ale je to bohužel odpad. Všechny shazují prohlížeče, neblokují všechny reklamy, no prostě za málo peněz málo muziky. Nakonec jsem skončil u osvědčeného programu Ad Muncher - který má ve znaku roztomilou kravičku. Měsíční trial se opravdu osvědčil, program funguje naprosto skvěle a spolehlivě a odchytne 99% všeho, co se dá považovat za reklamu. Surfování s ním je opravdu balzám na duši, mám přesně to co potřebuji - tedy informace, obrázky, videa a ne blikající stvůry, které akorád odvádí pozornost od toho důležitého, za čím člověk na daný server přišel.

Možná namítnete, že servery chtějí taky z něčeho žít a bez reklamy to dnes už nejde. Jistě máte pravdu, ovšem za zobrazení reklamního baneru dnes server nedostane skoro nic a já osobně na reklamní banery zásadně neklikám. Když už mě za ten týden nějaký zaujal natolik, že jsem na něj kliknul, stejně jsem stránku zase za několik vteřin zavřel.

A jak to tedy vypadá? Jako ukázku jsem vybral server Idnes.cz, který reklamním balastem přetéká.

Nejdříve první obrázek s reklamou...

A teď druhý bez...

Upřímně, který se vám líbí víc? Teď si vezměte, že oba reklamní banery blikají - střídá se tam bílá a červená - solidní kombinace.

Ad Muncher jsem si nakonec objednal. Stojí 30 australských dolarů, což je nějakých 470,- Kč. Aktualizace na něj vycházejí každý den a mají pár kilobajtů. Program funguje absolutně bez problému, blokuje přesně co má a poradí si třeba i s reklamou v instant messengerech. Za přibližně měsíc a půl používání odfiltroval reklamu o velikosti téměř 130MB, kterou jsem tím pádem nemusel stahovat.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

to je, fajn že tu je jak stránky a reklamy blokovat, ale já bych se spíš potřebovala dostat přes blokaci správce naší sítě, protože blokuje např. studentagency.cz